Nowy drzwi przesuwnych.

Mnogość stylów, trendów modowych oraz inspiracji występujących w dzisiejszym wzornictwie, oferuje ogromne możliwości projektowania i aranżacji wnętrz.

 

Standardowo używa się tutaj różne materiały: szkło, drewno, elementy metalowe i ich łączone formy. Coraz większą popularność w aranżacji pokoi zyskuje aluminium, jakiego wykorzystanie umożliwia na uzyskanie efektu lekkości a także elegancji.

Subtelny blask aluminium

Ogromne możliwości kształtowania aluminium, jego lekkość i uniwersalność, powodują, iż jest ono używane w produkcji mebli i elementów wyposażenia mieszkań: w kinkietach, oprawach oświetleniowych, żaluzjach lub też drzwiach – w każdym miejscu, gdzie ważny jest innowacyjny design a także funkcjonalność. Istotne w dekorowaniu mieszkania, poza stylem samych ścian, podłóg a także elementów dekoracyjnych, są elementy do zabudowy – drzwi przesuwane, które mogą służyć zarówno do rozdzielania poszczególnych pokoi, jak i do budowania wnęk, które spełniają funkcję szafy.

Zabudowanie takich drzwi może być przeróżne – przygotowane z płyt, szkła barwionego albo też luster. Klasa krajowego producenta

Ogromna konkurencja na rynku profili aluminiowych sprawia, że będziemy mogli wybierać spośród bogatej oferty produktów. Trzeba być jednak ostrożnym, bowiem niska cena tego typu konstrukcji często może stać się pułapką. Mnóstwo systemów produkowana jest nierzadko w Chinach, co negatywnie odbija się na ich jakości. W branży są jednak także nasi producenci, których oferta spełnia wysokie standardy związane z jakością – Utrzymywanie własnego zaplecza produkcyjnego oraz grupy konstruktorów zapewniają najwyższą klasę naszych profili. Możemy nieustannie monitorować ich jakość, monitorując każdy etap wytwarzania produktu – tłumaczy Agnieszka Jeznach, Dyrektor Marketingu firmy Yawal S.A., która pod nazwą Alwood wykonuje aluminiowe komplety meblowe – W odróżnieniu od pozostałych producentów nie zlecamy robienia profili w Chinach, lecz wytwarzamy oraz składujemy je na własnym terenie. Można więc powiedzieć, że nasze produkty są w 100% polskie – wspomina Agnieszka Jeznach.

W propozycji Alwood można znaleźć dwa typy profili, różniących się wzajemnie grubością. System 18 jest dedykowany do budowy drzwi przesuwnych z wypełniaczem o grubości do 18 mm i cechuje się prostotą składania drzwi oraz sporą wytrzymałością Lekkie i eleganckie drzwi przesuwane uzyskamy wykorzystując system 10, w jakim wypełnienie może tworzyć zarówno płyta, jak również szkło, szyba bezpieczna lub też lustro. Oba systemy mają powłokę anodowaną, wykonaną zgodnie z zasadami certyfikatu QUALAND – gwarantuje im to odporność antykorozyjną w obecności podwyższonej wilgotności oraz zachowanie wytrzymałej warstwy dekoracyjnej w trakcie używania.

Zależnie od danych wymagań zabudowanie może być zrobione postaci „przezroczystej ściany”, bądź całkowicie wypełnione. Rozwiązania konstrukcyjne drzwi przesuwanych winny cechować się dużą estetyką, i równocześnie być wytrzymałe oraz niezbyt ciężkie – tak, aby dało się je bez problemu zasuwać i odsuwać. Na osiągnięcie tych parametrów pozwala zastosowanie aluminiowych materiałów, jakie cechują się naturalnie nie tylko funkcjonalnością, lecz i interesującym wyglądem. Wspaniały blask aluminiowych materiałów, dodaje całej konstrukcji elegancji i powoduje, iż doskonale wpisuje się ona w dowolnego rodzaju wystrój.